Inovācijas, Padomi, Jaunumi vides saudzēšanā, Iepakojums

4 idejas videi draudzīgam iepakojumam

13 janv. 2023 — Ilgtspēja; Videi draudzīgs iepakojums
Drukāt
Top 4 ideas for eco-friendly packaging

Iepakojums saskaras ar vides problēmām. Lai samazinātu ietekmi uz vidi, ir nepieciešams ražot atbildīgākus produktus un izvēlēties ilgtspējīgus iepakojuma risinājumus. Bet kā pāriet uz videi draudzīgu iepakojumu, lai aizsargātu savus produktus? Ir daudz risinājumu, kā samazināt to ietekmi uz vidi.

Iepakojums saskaras ar vides problēmām. Lai samazinātu ietekmi uz vidi, ir nepieciešams ražot atbildīgākus produktus un izvēlēties ilgtspējīgus iepakojuma risinājumus. Bet kā pāriet uz videi draudzīgu iepakojumu, lai aizsargātu savus produktus? Ir daudz risinājumu, kā samazināt to ietekmi uz vidi.

Kas ir videi draudzīgs iepakojums?

Videi draudzīgs iepakojums ir pazīstams kā ilgtspējīgs iepakojums. Tas var palīdzēt samazināt oglekļa emisiju un radīt daudz mazāk atkritumu, spēlējot svarīgu lomu mūsu planētas aizsardzībā. Tā kā nav oficiālas videi draudzīga iepakojuma definīcijas, noskaidrojiet, vai jūsu iepakojums ir pietiekami ilgtspējīgs

 

Kā atpazīt videi draudzīgu iepakojumu?

Lai atpazītu videi draudzīgu iepakojumu, vienkārši uzdodiet sev vai savam piegādātājam pareizos jautājumus.

1. Vai materiāls ir atjaunojams vai pārstrādājams? Atjaunojamais materiāls ir materiāls, kas izgatavots no dabas resursiem, kas ir izmantojams no paaudzes uz paaudzi.

2. Vai iepakojums ir atkārtoti lietojams vai pārstrādājams? Pārstrādājamu iepakojumu var savākt, apstrādāt un atgriezt lietošanai izejvielu vai preču veidā. Iepakojuma pārstrādājamība ir atkarīga no tā veida un sastāva. Piemēram, monomateriāls ir labāks pārstrādei.

3. Vai tam ir zems oglekļa emisiju līmenis? Izvēlieties atbilstošo plēvi, novietojiet pareizo iekārtu un samaziniet kastes izmēru, tādējādi jūs palīdzat samazināt ietekmi uz vidi.

4. Vai jūsu iepakojums ir pielāgots jūsu produktu izmēram? Ekskluzīvs iepakojums ir labākais veids, kā to sasniegt un samazināt iepakojuma patēriņu.

 

Jūsu videi draudzīga iepakojuma dzīves cikla ilgums

Pārskatiet visu savu vērtību ķēdi, lai padarītu iespējami ilgtspējīgu iepakojumu un veiktu pareizos soļus ceļā uz videi draudzīgu un inovatīvu iepakojuma risinājumu jūsu produktiem.

  • Piegāde ir pirmais solis, kas jāņem vērā. Vienmēr dodiet priekšroku ilgtspējīgām izejvielām vai inovatīviem materiāliem videi draudzīgam iepakojumam. Lai izvēlētos pareizo izejmateriālu, priekšroka dodama atjaunojamiem materiāliem, piemēram, koksnes materiāliem, kas sertificēti FSC vai PEFC, vai pārstrādājamiem materiāliem, piemēram, termoplastiem, PE vai PP. Ilgtspējīgā iepakojuma apstrādei varat izvēlēties arī pārstrādātus materiālus, piemēram, papīru vai kartonu.

 

4-ideas-for-eco-friendly-packaging-BODY-1.jpg

 

  • Dizains ir arī labākais veids, kā pielāgot iepakojumu produktam un izvairīties no pārpakošanas. Tā kā tukša vieta un liekais iepakojuma materiāls rada neapmierinātību patērētājiem un rada negatīvu zīmola pieredzi, uzlabojiet klientu pieredzi, izvēloties pareizo iepakojumu pareizajam produktam. Katru gadu visā pasaulē varētu ietaupīt 46 miljardus ASV dolāru loģistikas izmaksās, novēršot tukšo vietu iepakojumā, teikts Forbes Insights 2018. gada žurnālā The Empty Space Economy. Inženieru izstrādātās pielāgotās iepakojuma kastes ļauj pielāgoties minimālajam nepieciešamajam izmēram un samazināt tukšās vietas. Mazāks un vieglāks iepakojums samazina arī piegādes izmaksas un degvielas patēriņu.
     
  • Lai nodrošinātu videi nekaitīgāku transportu, kāpēc gan nedomāt globāli un rīkoties lokāli? Vietējā iepakojuma ražošana ir sociāls, ekonomisks un ilgtspējīgs veids, kā samazināt transporta ietekmi uz vidi un transporta līdzekļu degvielas patēriņu. Iepakojuma kopējā izmēra un svara samazināšana (skatīt iepriekš) un iekraušanas optimizēšana samazina arī transportlīdzekļu skaitu un to oglekļa patēriņu. Mazākas un vieglākas pakas ir vieglāk nosūtīt un piegādāt. Un, ja arī jūsu izejmateriāls tiek ražots uz vietas, tas ir vēl videi draudzīgāk!
     
  • Efektīva pārstrādājamība ir videi draudzīga iepakojuma mērķis. Koncentrējieties uz elastīgiem vai monomateriāliem, kā arī bioloģiski noārdāmām, augu bāzes un citām videi draudzīgām alternatīvām, lai iepakojumu integrētu aprites piegādes ķēdē. Daži materiāli bioloģiski noārdās ātrāk. Saņemiet precīzu informāciju par pārstrādi no KSA ekspertiem, lai pārliecinātos, ka jūsu produkti tiks efektīvi savākti, nosūtīti uz pārstrādes rūpnīcu, lai tos šķirotu, tīrītu un pārstrādātu materiālos, kurus var izmantot ražošanā, tāpat kā izejvielas.

 

Trash

Kā aizsargāt nākotni?

Pandēmijas rezultātā kļūst neiespējami ignorēt ilgtspējīgu iepakojuma risinājumu nozīmi. Lielākā daļa uzņēmumu un zīmolu ņem vērā patērētāju pieprasījumu pēc ilgtspējīgāka, videi draudzīgāka iepakojuma. Vairāk nekā divas trešdaļas patērētāju apgalvo, ka viņi maksātu vairāk par iepakojumu, kam būtu mazāka ietekme uz vidi. Apvienotajā Karalistē 2020. gadā 50% patērētāju teica, ka viņi jau ir mainījuši zīmolus, pamatojoties uz bažām par iepakojumu.* Tāpēc pašreizējais iepakojuma nozares lineārais modelis ir jāpārskata.

Tāpēc Antalis mērķis ir aktīvi veicināt situācijas uzlabošanu, iegūstot ilgtspējīgus materiālus no atbildīgiem piegādātājiem, izstrādājot videi draudzīgus risinājumus un samazinot CO2 emisijas visā vērtību ķēdē.

 


* Saskaņā ar jaunāko McKinsey aptauju par iepakojumu 2020 ŠEIT

Antalis Packaging LinkedIn

Vēliet uzzināt vairāk par iepakojuma tendencēm?

Pievienojies un uzzini jaunumus pirmais!

Antalis Packaging LinkedIn
LinkedIn_380.jpg