Inovācijas, Iepakojums

Videi draudzīgs iepakojums: cik ilgtspējīga stratēģija ir gudra videi un efektivitātei.

07 jūl. 2020 — Loģistika, tendences, iepakojums, inovācijas
Drukāt
eco-friendly-packaging

Mūsdienās vides ilgtspējība ir noteicošā. Tas ir gan patērētāju pieaugošais pieprasījums, gan globāla problēma, kurā mums visiem ir sava loma. Videi draudzīgam iepakojumam jābūt viegli pārstrādājamam, videi drošam un izgatavotam no pārstrādātiem materiāliem.

Mūsdienās vides ilgtspējība ir noteicošā. Tas ir gan patērētāju pieaugošais pieprasījums, gan globāla problēma, kurā mums visiem ir sava loma. Videi draudzīgam iepakojumam jābūt viegli pārstrādājamam, videi drošam un izgatavotam no pārstrādātiem materiāliem.

Piedalīšanās videi draudzīgu risinājumu izstrādē nozīmē arī racionalizēt iepakojuma loģistiku ar ilgtspējīgu praksi, kas izslēdz nevajadzīgus komponentus vai procesus, kas veicina efektivitāti un ir izdevīga gan planētai, gan ietaupījumiem.

Iepakojumam, kas izveidots, domājot par ilgtspēju, ir galvenā loma vides saglabāšanā. Tagad tas ir svarīgāk nekā jelkad agrāk, jo dabas resursi tiek ātri izsmelti un nepārstrādāta plastmasa piesārņo planētu.

Pieaug gan patērētāju, gan valdību spiediens, palielinot korporatīvās sociālās atbildības prioritāti visās iepakošanas operācijās. Pieaugot pārskatatbildībai, pieaug arī jaunas iespējas pasaules ilgtspējīga iepakojuma tirgū, kas, domājams, 2027. gadā sasniegs gandrīz 413 miljardus USD ar gada pieauguma tempu vairāk nekā 6% no 2018. līdz 2027. gadam (Global Sustainable Packaging Market Outlook by Research Nester, 2019).

Lai gūtu ieskatu par loģistikas tendencēm un, kā tās atbilst jūsu ikdienas izaicinājumiem, lejupielādējiet rakstu: 7 loģistikas tendences inovāciju apguvei

Kas ir videi draudzīgs iepakojums?

Videi draudzīgam iepakojumam ir dažādi aspekti, jo tas viss attiecas uz domāšanas veidu, kas respektē vērā vidi. Tie var būt: 

 • Pārstrādājama iepakojuma nodrošināšana
 • Materiālu atkārtota izmantošana
 • Mazāk materiāla iepakojuma radīšanai
 • Veidot netoksisku iepakojumu, lai saudzētu gan vidi, gan darbinieku veselību
 • Pārstrādātu vai atbildīgu pamatmateriālu izmantošana
 • Izmantojot ražošanas metodes, kas patērē mazāk enerģijas

 

Ko vēlas patērētāji

Koncentrēšanās uz dabīgiem materiāliem nozīmē, ka videi draudzīgā iepakojumā nav toksisku ķīmisku vielu, tāpēc tas ir drošāk cilvēkiem un videi, kas var ietekmēt pirkšanas paradumus. Nesen veiktā aptauja rāda, ka 57% patērētāju maksās vairāk par videi draudzīgu iepakojumu (Sustainable Packaging Unwrapped, GlobalWebIndex, 2019). Vēl 42% uzskata, ka iepakojumi, kas izgatavoti no pārstrādātiem vai ilgtspējīgiem materiāliem, ir izšķiroši ikdienas pirkšanas paradumiem.

 

Konkurences priekšrocības

Turklāt ilgtspējīgas iepakošanas stratēģijas pieņemšana piedāvā konkurences priekšrocības, kas uzlabo zīmola tēlu, piesaista partnerattiecības, palielina klientu lojalitāti, samazina risku un atbalsta cilvēkresursus.

Atbildīgie pamatmateriāli

Videi draudzīgs iepakojums sākas ar atbildīgu pamatmateriālu, piemēram, elastīgu un / vai monomateriālu, augu bāzes un citu zaļo alternatīvu iegādi. Tos var integrēt apļveida piegādes ķēdē un samazināt enerģijas patēriņu

 

Šeit ir dažas uzticamas un novatoriskas iespējas:

 • Koksni var pārveidot par papīru un kartonu, lai iegūtu dažādus bioloģiski noārdāmus un viegli pārstrādājamus iepakojuma risinājumus. Izturīgas viengabala gofrētā kartona iespējas var piegādāt plakanā veidā, samontētas vienā kustībā, lai nodrošinātu efektivitāti.
   
 • Kukurūzas ciete ir organisks materiāls, kura īpašības ir līdzīgas plastmasai. Tas ir ideāli piemērots produktiem ar ierobežotu lietošanu, piemēram, ēdienam līdzņemšanai, un to var izmantot arī veidnēm, pudelēm, somām un brīvā pildījuma iepakojumiem.
   
 • Sēņu saknes, kas sajauktas ar lauksaimniecības atkritumiem, rada organisku iepakojumu, kas piedāvā rentablu alternatīvu mazāku priekšmetu atbalstam.
   
 • Bagāžas papīrs ir cukurniedru šķiedras masa, kas izveidota, iegūstot sulu, un ir labs aizstājējs papīra iepakojumam pārtikas rūpniecībā. Tas sadalās daudz ātrāk nekā plastmasa.
   
 • Bambuss aug ātri un ir ļoti atjaunojams. Pateicoties izturībai un izturībai, tas ir aizsargājošs, un to var izmantot kā gofrētā kartona, putu un veidņu papīra šķiedras materiālu aizstājēju.
   
 • Jūras kāposti, kas ir bagātīgs izejmateriāls, kļūst populārs kā iepakojuma līdzeklis, jo īpaši pārtikas nozarē, jo tie ir bioloģiski un videi draudzīgi.
   
 • No organiskiem audumiem, piemēram, kaņepēm, kokvilnas, tapiokas un palmu lapām, tiek izgatavoti atkārtoti lietojami maisiņi, kas sadalās ātrāk nekā plastmasa.
   
 • Bioloģiski noārdāmā plastmasa un bioplastmasa ir labs plastmasas aizstājējs, ja ir nepieciešama izturība. Tie ir pārstrādājami un otrreizēji pārstrādāti materiāli, kurus var izmantot lentu, testera laineru, stiepes plēves, palešu pārklājošās plēves, maisu un daudz ko citu.

 

blog-post-eco-friendly-packaging-2-960x400-min.jpg

3R: mazāk ir vairāk ... efektīvi

Ilgtspējīgs iepakojums palielina efektivitāti, jo ievērojot trīs 3 R - Reduce, Reuse un Recycle loģiku, mazāk - ir vairāk.

Reduce

Videi draudzīgs iepakojuma dizains ir optimizēts izmēram, telpai un svaram, lai samazinātu atkritumu daudzumu. Tas ir izgatavots no stingrākām, plānākām vielām nekā tradicionālie iepakojuma piederumi, efektīvi aizsargājot produktus, vienlaikus izmantojot mazāk materiālu. Piemēram, daudzslāņu elastīgā plēve ir izturīga un plāna plastmasas plēve, kas efektīvi aizsargā produktus, vienlaikus izmantojot mazāk materiālu. Tas palīdz samazināt iepakojuma oglekļa emisijas.

 

Reuse

Iepakojumam ir īss dzīves cikls, taču maksimāli izmantot to ir iespējams ar daudzpusīgiem atjaunojamiem bāzes materiāliem, kas atbalsta apļveida piegādes ķēdi. Videi draudzīgas paketes tiek izmantotas atkārtoti un tiek atgrieztas daudzas reizes, ļaujot piegādāt vairāk produktivitātes.

 

Recycle

Iepakojuma izgatavošanai ir svarīgi izvēlēties pārstrādātus vai pārstrādājamus materiālus, lai ievērotu arvien stingrākus vides noteikumus. Videi draudzīgu iepakojumu var sadalīt vai izmantot citos produktos, lai sākotnēji izmantotā materiāla vērtību varētu palielināt.

Labi planētai, labi patērētājiem

Pārejai uz ilgtspējību ir nepieciešama optimizācija visā vērtību ķēdē un iepakojuma dzīves ciklā, taču ieguvumi ir tā vērti: kā loģistikas menedžerim videi draudzīga pieeja nozīmē mazāk materiālu un labāku to izmantošanu.

 

Videi draudzīgs iepakojums rada lielu vērtību loģistikas ķēdē, jo tas ir labs ne tikai planētai, bet arī patērētājiem, kuri pakāpeniski sagaida, ka zīmoli pievērsīs lielāku uzmanību videi. Tāpēc tagad ir ideāls laiks, lai pieņemtu proaktīvu ilgtspējības praksi!