Rūpes par vidi

Tallink-154x214.png

Intervija  ar Luulea Lääne, Komunikāciju direktore, AS Tallink Grupp

Antalis: Lääne jaunkundze, lūdzu, pastāstiet mums par savu amatu AS Tallink Grupp un Jūsu līdzdalību KSA (Korpoartīvā Sociālā atbildība) stratēģijā Jūsu uzņēmumā.

Luulea Lääne: Kā Grupas Komunikāciju direktore, es esmu atbildīga gan par iekšējo, gan ārējo komunikāciju uzņēmumā kopumā. Ārējā komunikācija - tā ir mijiedarbība ar visām mūsu ārējām ieinteresētajām pusēm, kā piemēram, protams klientiem, bet arī mūsu akcionāriem, dažādām interešu grupām, publiskā un privātā sektora organizācijām un medijiem.

AS Tallink Grupp ir vadošais augstas kvalitātes mini-kruīzu un pasažieru transporta pakalpojumos ziemeļu Baltijas jūras reģionā, kā arī vadošais ro-ro kravas pārvadājumos uz izvēlētajiem maršrutiem.

Antalis: Jūs plānojat būt pionieri Eiropas tirgū. Lai to izdarītu, jums ir spēcīga KSA stratēģija. Ko jūs varat pastāstīt mums par to?

Luulea Lääne: Spēcīga KSA stratēģija ir standarts Eiropā, it īpaši Ziemeļeiropā. Iedzīvotāji sagaida, ka privātā un sabiedriskā sektora organizācijas veiks darbības morālā un ētiskā veidā, vai tas ir saistīts ar cilvēkiem, vidi vai sabiedrību. Tās ir trīs galvenās lielās lietas, kurām mēs pievēršam vislielāko uzmanību. Mēs arī uzskatām, ka mums ir jādara visu iespējamo, lai parādītu piemēru citiem mums līdzīgiem uzņēmumiem. Ne tikai veicot īpašas ar KSA saistītas darbības un politiku, mūsu stratēģija ir tāda, ka katrai vienība ir jācenšas darīt vislabāko attiecībā uz minētajām trim lietām, darbojoties ar tām ikdienas aktivitātēs.

Antalis: Kāpēc "Mēs apņemamies"?

Luulea Lääne: Lai būtu ļoti labi funkcionējoša, CSR-domājošs uzņēmums, apņemšanās ir kaut kas, bez kā jūs nevarat virzīties uz priekšu. Sadarbība, ieklausīšanās un darbošanās kopā ir ārkārtīgi svarīga, lai vērtības patiešām darbojas.

Antalis: Jūs izvēlējāties drukāt uzņēmuma KSA ziņojumu 2013. gadam uz ekoloģiski atbildīga papīra: Cyclus. Kāda ir nozīme papīram jūsu vides stratēģijā?

Luulea Lääne: Mēs augstu vērtējam visus dabas resursus, ieskaitot papīru. Kur un kad vien iespējams, mēs izvēlamies tērēt saprātīgi un domāt - mazāk nekā vairāk, un esam par otrreizējo pārstrādi. Tāpēc Cyclus Offset bija ļoti dabiska izvēle. Ar e-dokumentācijas sistēmu, Intranet un labi funkcionējošiem tiešsaistes pakalpojumiem, papīra izmantošana ir vienmēr labi  pārdomāta, lai drukātie materiāli netiktu veltīgi izšķiesti.

Antalis: Kā komunikāciju eksperte, vai jūs uzskatāt, ka parādot sava uzņēmuma KSA ziņojumu par ekoloģiski atbildīgu papīru, padara vairāk ticamus uzņēmuma centienus korporatīvajā un sociālajā atbildībā?

Luulea Lääne: Šāda izvēle netika veikta, lai palielinātu ticamību KSA darbībās. Tā bija un ir viena no aktivitātēm, jo visi lēmumi, jo īpaši tie, kas saistīti ar dabas resursu izmantošana (ūdens, degviela, papīrs u.c.) vienmēr arī tiek skatīti caur vides aizsardzību prizmu. KSA stratēģija ir kā neatņemama daļa no kopējās grupas darbības. Mēs neizslēdzam iespēju izmantot vairāk otrreizēji pārstrādāta papīra nākotnē un turpināt ziedot izmantotos papīra materiālus otrreizējai pārstrādei.

Lejuplādējiet Tallink KSA ziņojumu “We apņemamies” šeit.