Rūpes par vidi

Logo_FSC_PEFC_Home.png

Apliecinājumi 

Kopš 2010. gada augusta Antalis International sastāvā esam saņēmuši grupas (Multi-site) FSC® Piegādes ķēdes sertifikātu un PEFCTM Piegādes ķēdes sertifikātu.

Visiem mūsu produkcijas piegādātājiem ir ISO 14001 sertifikāts, kas apliecina videi draudzīgu produktu ražošanu EMAS sertificētās rūpnīcās. Antalis Latvijas sortimenta produktu ražošanā netiek izmantots elementārais hlors, daudzi papīra veidi tiek ražoti no koksnes, kas iegūta atbildīgi apsaimniekotos mežos. To garantē mežu sertifikācijas programmas FSC un PEFCTM.

ecolabel_logo_119x119.gif

EU ECOLABEL:

Eiropas Savienības oficiālais vides marķējums. Eiropas ekomarķējuma shēma ir brīvprātīgs instruments, kas popularizē videi draudzīgas preces un pakalpojumus, piešķirot tiem atpazīstamu vides kvalitātes simbolu - "Ekopuķīti". Šis marķējums tiek piešķirts tikai katrā ražojumu grupā tikai videi visdraudzīgākajiem zīmoliem.

"Ekopuķīte" ir vērtīgs palīgs pircējam, jo palīdz identificēt videi draudzīgus ražojumus. Salīdzinājumā ar citām līdzīgām iniciatīvām, tikai Eiropas ekomarķējuma shēma:

- ir atzīta visā Eiropas Savienībā, Norvēģijā, Lihteinšteinā un Islandē;

- prasa, lai ražojumus pārbauda neatkarīgi eksperti, un

- vērtē produkta kopējo ietekmi uz vidi, sākot no izejmateriālu ieguves līdz ražojuma izmešanai atkritumos.

 
 
 
EMASEMAS (Eco-Management and Audit Scheme) standarts radīts, lai dotu iespēju brīvprātīgi iesaistīties vides pārvaldības sistēmā pēc vienotiem principiem visā Eiropas Savienībā. EMAS standarta mērķis ir sekmēt ekoloģiski saudzīgu saimniecisko darbību, uzdodot uzņēmumiem izvērtēt un uzlabot ietekmi uz vidi un nodot atklātībai patiesu informāciju.
 
 
 
 
 
 
 
nordic swanZiemeļvalstu gulbja zīme (Nordic Swan Label) ir kritēriji, kas apliecina tīrāku produkta ražošanas procesu, kas saudzē dabu un kurā izmanto mazāk enerģijas. Gulbja zīme garantē, ka izstrādājums atbilst stingrām ekoloģijas un kvalitātes prasībām.
 
 
 
 
 
 
 
blue angelEkomarķējums Zilais eņģelis (Blue Eco Angel) tiek piešķirts precēm, kas salīdzinājumā ar līdzīgām ir mazāk kaitīgas videi. Īpaša uzmanība tiek pievērsta izejvielām
(piemēram, no makulatūras ražots papīrs ir videi mazāk kaitīgs nekā papīrs, kas ražots tieši no koksnes).